Інструктор з фізичної культури нашого закладу працює над профiлактично - оздоровчою роботою з дихальної гiмнастики за методикою О.М.Стрельникової.
Одне з головних завдань ЗДО не лише освітня робота а й зміцнення та збереження здоров’я дітей.
В умовах ЗДО вихователі можуть впроваджувати різноманітні профілактичні та оздоровчі технології. Однією з таких технологій є дихальна гімнастика Стрельникової. Дана гімнастика відповідає віковим можливостям дітей, сама ж Олександра Миколаївна всі ці вправи виконувала в дитинстві. В дитячому віці Стрельникова втратила голос, і її мама за допомогою цих вправ повернула дочці голос. Ставши дорослою, вона довела, що ця методика - лікування хворих пов’язаних з втратою голосу.
З часом з’ясувалось, що в процесі занять йдуть багато соматичних проблем і відбувається оздоровлення всього організму. Парадоксальність цієї гімнастики в тім,що короткий різкий вдих виконується на різких рухах, що стискують грудну клітку.
1.Вправа «Долоні» (Розминка)
Вихідне положення: станьте прямо, покажіть долоні «глядачу», при чому лікті опустіть, руки далеко від тіла не відводьте.
Зробіть короткий , гучний, активний вдих носом і одночасно стискайте долоні в кулачки (хапальний рух). Руки нерухомі, стискуються тільки долоні.
Відразу після активного вдиху видих виходить вільно і легко через ніс чи через рот. В цей час. кулачки розтискаємо.
Знову «сьорбнули» носом (дзвінко, на всю кімнату) і одночасно стиснули долоні в кулачки. І знову після гучного вдиху і стискання долонею в кулаки видих відходить вільно, пальці рук розтискаємо, кисті рук на мить розтискаємо.
Не бажано розчепірювати пальці при видосі. Вони також вільно розтискаються після зжимання, як і видих, відходять вільно після кожного вдиху.
2.Вправа «Пагончики».
Вихідне положення: станьте прямо, стисніть у кулаки кисті рук притисніть до пояса. В хвилину короткого шумного вдиху носом з силою штовхайте кулаки до підлоги, ніби віджимаючись від нього чи скидаючи з рук щось.
При цьому під час штовхання кулаки розтискаються.
Плечі на мить вдиху напружуються, руки витягуються в струну (тягнуться до підлоги), пальці рук широко розчепірюються.
На видиху поверніться у вихідне положення: кисті рук знову на поясі, пальці стиснуті в кулаки – видих відходить пасивно.
Зробивши наступний шумний короткий видих, знову різко з силою притисніть кулаки до підлоги, а потім поверніться у вихідне положення --- видих відходить самостійно через ніс чи через рот.
3.Вправа «Насос» («накачування шини»).
Вихідне положення: станьте прямо, руки опустіть. Злегка нахиліться
вниз, до підлоги: спина кругла (а не пряма), голова опущена (дивиться вниз, в підлогу, шию не витягуйте і не напружуйтеся, руки опустіть вниз). Зробіть короткий шумний вдих у кінцевій точці нахилу («понюхайте підлогу»).
Злегка підніміться, але не випрямляйтесь повністю – в цю хвилину пасивно відходить повітря через ніс чи через рот.
Знову нахиліться і одночасно з нахилом зробіть короткий шумний вдих.
Потім, видихаючи, злегка випростуйтеся, випускаючи повітря через ніс чи через рот.