top of page

"Від минулого - до сьогодення"

      Кременчуцький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 74 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (в 1977 році - «Золушка» ) створено на підставі рішення №49 виконавчого комітету Кременчуцької міської ради депутатів, яким дитячому садочку нафтопереробного заводу було присвоєно порядковий номер 74. Це двоповерхова будівля з білої цегли, загальною площею 1062,98 кв.м, територія - 1679,3 кв.м. Тип будівлі – цегельний шпангоут. Тип конструкції – перекриття, виходів – 10, пожежних драбин – 3. Рік здачі в експлуатацію – січень 1977 р.

     Від початку існування і до 2004 р. садочком керувала Галактионова-Крижановська Валентина Петрівна. В 1997 р. АТ «Кременчуцький нафтопереробний завод» передав дитячий ясла-садок №74 «Попелюшка» на баланс Автозаводського районного відділу освіти. 08.09.2004 р. наказом відділу освіти Автозаводської ради, переводом з Кременчуцького ЗДО №70 (з посади вихователя-методиста) на посаду директора Кременчуцького ЗДО №74 призначено Павленко Ларису Іванівну, яка, маючи вищу педагогічну освіту (спеціальність «Вихователь дітей дошкільного віку. Вчитель початкових класів») та 10-річний досвід роботи вихователем вносить хвилю сучасності в життя дошкільного закладу по теперішній час.

  У своїй роботі дошкільний заклад керується Конвенцією про права дитини, Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням «Про дошкільний навчальний заклад», Базовим компонентом дошкільної освіти України, власним Статутом, Колективною угодою між адміністрацією, профспілковим комітетом та трудовим колективом, та іншими державними нормативно-правовими документами.

  На виконання Закону України «Про мови», враховуючи побажання батьків, в російськомовному дошкільному закладі змінами до статуту, затвердженими рішенням Кременчуцької міської ради від 29.04.2008 р., запроваджується виховання та навчання дітей з українською мовою навчання в залежності від рішення батьків (на сьогоднішній день 4 групи з російською та 6 з українською мовою розвитку). З 2014 р., вперше за більше, ніж 25-річний вік дошкільної освіти міста, в дошкільному закладі відкривається друга група раннього віку для дітей від одного до двох років.

   Кременчуцький заклад дошкільної освіти (ясла–садок) № 74 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області підпорядкований департаменту освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області та знаходиться за адресою: Полтавська область, місто Кременчук, вулиця Молодіжна, б.25-А.

     Пріоритетними напрямками його діяльності, згідно Статуту, є музично-естетичний, фізкультурно-оздоровчий розвиток дітей. З огляду на це, в закладі створено всі умови для збереження та зміцнення здоров’я вихованців та подальшого вміння використовувати набутих в умовах Кременчуцького ЗДО знань, умінь та навичок.

   За проектом заклад розрахований на 280 місць, на даний момент списковий склад налічує 176 дітей. Кожного року з дошкільного закладу випускається до першого класу в середньому 45 дітей. Маємо свою гордість - випускника 1993 року. Березянський Олександр Вадимович -  депутат міської ради VI скликання.

   На даний момент в закладі працює 10 груп.

   З них:  - група раннього віку (від одного до двох років) – 1;

               - група раннього віку (від двох до трьох років) – 3;

               - група дошкільного віку (від трьох до шести (семи) років) – 6.

    Кременчуцький ЗДО повністю укомплектований кадрами в кількості 44 працівника, з яких - 18 педагогів. 8 з них мають вищу педагогічну освіту. Це висококваліфіковані, компетентні фахівці: з кваліфікаційною категорією «спеціаліст вищої категорії» – 2 педагогічних працівника, з кваліфікаційною категорію «спеціаліст І категорії» - 1 педагогічний працівник, з кваліфікаційною категорію «спеціаліст ІІ категорії» - 4 педагогічних працівника, ті, яким за підсумками атестації встановлено педагогічне звання «вихователь-методист» - 2 пелагога. Шестеро педагогічних працівників Кременчуцького ЗДО мають стаж педагогічної роботи більше 20 років та троє - більше 10 років.

  З 2010 р. Кременчуцьким ЗДО ведеться робота щодо впровадження інноваційних технологій, результатом якої є створення гуртків з 2015 року:

- навчання читанню в ігровій формі в процесі різних видів діяльності на основі складеного принципу за методикою Л.В. Шелестовою (вихователь Терещенко Ю.Г.);

- технологія фізичного виховання дітей М.М. Єфіменко «Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей» (вихователь Кривошея І.М.);

- "Формування гендерної компетентності дошкільників в процесі організації навчально-виховної роботи" з досвіду Н.Д. Кошуцької (вихователь Бунак Ю.М.);

- педагогічна спадщина В.О. Сухомлинського  для екологічного виховання дітей (вихователь Олійник Н.В.);

- впровадження в роботу з дітьми дидактичних ігор з використанням нетрадиційного матеріалу за методикою Н.Л. Кривошлик (вихователь Кучмій Т.П.);

- впровадження технологій навчання дітей раннього віку за методикою Глена Домана (вихователь Циганкова А.В.);

- методика Венгера для сенсорного виховання дітей (вихователь Михайлова С.Ю.);

- виховання національної свідомості у батьків. Впровадження національного виховання С. Русової (вихователь Таратута Т.В.).

  З метою поширення досвіду та обміну педагогічними напрацюваннями на базі Кременчуцького ЗДО постійно проводяться семінари-практикуми, презентації, майстер-класи. Зокрема, в 2008 році – проведення семінару для завідуючих «Модернізація роботи з кадрами…», в 2009 – семінар-практикум для психологів міста «Якщо дитина відчуває себе оточеною любов’ю», в 2015 - семінар для вихователів-методистів «Інформаційні технології в дошкільній освіті». Досвід роботи окремих педагогічних працівників узагальнений у методичних збірках, схвалених науково-методичною радою КМНМЦ: «Радість рухів дошкільнят. Ранкова гімнастика» (2010 рік, вихователь Пашковська Т.С.); «Казкові лабіринти» (2015 рік, вихователь Жиляєва С.І.); «Розвиток малюка у грі» (2015 рік, вихователь Кучмій Т.П.); «Немає правди без любові до природи, любові до природи немає без почуття краси» (2015 рік, вихователь Олійник Н.В.).

  З 2015 р. інструктор з фізичної культури впроваджує профілактично-оздоровчу роботу з дихальної гімнастики за методикою Н.М. Стрельнікової.

  Медичний супровід дітей здійснює сестра медична старша Галенко Лариса Григорівна, медичний стаж якої складає більше 10 років.

     Організація харчування здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.  

  Матеріальна база Кременчуцького ЗДО стрімко розвивається. Так, у 2005 р. створюється та обладнується відповідно до вимог психологічний кабінет, відбувається сучасний ремонт коридору на центральному вході, туалетної кімнати ізолятора; з 2006 р. групи за рахунок спонсорів, батьків забезпечуються гарячим водопостачанням шляхом встановлення та підключення до внутрішньої водопостачальної системи бойлерів, у 2007 р. методичний кабінет відремонтовано та оснащено сучасними меблями; у 2008 р. проводиться ремонт та забезпечується сучасним безпечним та економним освітленням музична зала; з 2009 р. розпочинається робота зі створення сучасних розвивальних зон в кожній групі (розробка проектів та в подальшому - виготовлення сучасного меблевого обладнання по 2015 рік), у 2014 році створюється міні-музей «Ляльки-мотанки», де представлено зразки, зібрані з багатьох регіонів України; у 2016 році, завдяки роботі зі спонсорами, пральня оснащується сучасною економною пральною машиною, в тому ж році за рахунок бюджетних коштів здійснюється капітальний ремонт даху, протягом декількох років батьками проводиться заміна вікон на пластикові.

   З 01.09.2013 створено електронну чергу дітей та сайт закладу, своєчасне оновлення якого дає можливість об’єктивно висвітлювати діяльність дошкільної установи.

    Наш заклад не залишається осторонь державних проблем сьогодення. Навіть найменша дитина знає, які скрутні часи переживає наша Батьківщина. Переймаючись майбутнім своєї країни, дошкільнята, разом із своїми родинами та педагогами, доклали зусиль аби показати хоробрим захисникам України свою любов і підтримку: відправлені 4 партії одягу, харчів, предметів побуту, захисних сіток та душевних дарунків, виготовлених руками дітей.

   Маємо тверду впевненість, що попереду  нас чекає велика і творча робота. Проявляємо наполегливість, ініціативу, шукаємо оптимальні шляхи вирішення проблем. Працюємо з материнською ласкою та турботою на світле майбутнє наших дітей. Сподіваємося на вдячність наших вихованців у створенні сильної, незалежної держави Україна.

bottom of page