top of page

28 липня українці святкують День Української Державності - вдруге за історію. Розповідаємо, як з’явилося це свято та що побажати у цей важливий день.

День Української Державності - його історія

          День Української Державності започаткували згідно з указом президента України Володимира Зеленського (від 24 серпня 2021 року) та святкуватимуть щороку, 28 липня. Дату вибрали невипадково: саме у цей день в Україні відзначають ще одне велике свято - День хрещення Русі.

          "Ми починаємо відзначати День Української Державності. Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва - столиці Київської Русі-України, яку недаремно називають місцем, де все починається. Зародження нашої державності ми відзначатимемо в день розквіту нашої державності - у День хрещення Київської Русі-України",

- сказав минулоріч президент.

           У свята є свій символ - це чотири тризуби, які означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Цей символ спростовує міф про те, що Україна - молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичі та був знаком князя Володимира Великого, за якого хрестилася Київська Русь.

800_0_1690474634-8777.webp

            Щорічно Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається 24 березня. 

    Туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане паличкою Коха, туберкульозної мікобактерією. Передається воно повітряно-крапельним шляхом. Туберкульоз може вражати кісткову тканину, нирки, головний мозок, але в 90% випадків хвороба завдає удар по легеням. Щорічно виявляється близько 32 тис. нових випадків захворювання.

          Проблема туберкульозу – в його прихованому безсимптомному перебізі. Інфекція може повільно розвиватися в організмі і явними ознаками проявитися вже на запущених стадіях. Також прийнято вважати, що туберкульоз – хвороба соціально незахищеного населення. Так, ця категорія дійсно найбільш вразлива, але від недуги не застрахований ніхто. У групі ризику люди похилого віку, діти, вагітні жінки, люди з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями та ін.

   Коли потрібно бити на сполох?

  • Тривалий кашель (після 2 тижнів лікування немає результатів)

  • Біль у грудях

  • Підвищена пітливість

  • Постійна субфебрильна температура тіла (близько 37,5 ° C)

  • Загальна слабкість

  • Безпричинна втрата ваги

  • Важке дихання

  • Домішки крові в мокротинні

Ці ознаки – сигнал організму про необхідність негайно звернутися за допомогою. В першу чергу необхідно пройти рентгенографічне обстеження легенів. Якщо результати викликають у лікаря сумнів, призначається аналіз мокротиння. При позитивних результатах пацієнта направляють до фтизіатра – фахівця, який займається діагностикою та лікуванням хворих на туберкульоз в протитуберкульозних диспансерах.

   Завдання місячника боротьби з туберкульозом також нагадати про важливість профілактики цього захворювання.

   Запобігти розвитку туберкульозу допоможуть:

  • вакцинація

  • регулярне обстеження

  • повноцінне харчування

  • зміцнення імунітету

  • здоровий спосіб життя (повноцінний сон, контроль стресів, відмова від шкідливих звичок).

На сучасному етапі туберкульоз не є вироком, як це було раніше. Курс лікування новими препаратами за програмою DOTS, яка діє в нашій країні, допомагає досягти одужання в 90% випадків! Головне – вчасно пройти діагностику і якомога швидше почати лікування.

21.11.2022 та 08.12.2022 інспектор взводу другої роти ТОР, лейтенант поліції Антон Герко провів заняття з домедичної підготовки цивільних для працівників нашого закладу

bottom of page